Oběd

Nastartovali jsme pro vás novou budoucnost místa s bohatou historií

eMBe pivovar v ulici Na Klenici se nachází v budově bývalé barokní sladovny. Rozhodli jsme se zapomenutou tradici sladovny znovu nastartovat a otevřeli jsme zde eMBe pivovar – vaši Mladoboleslavskou pivní spojku. Místo setkávání které ve městě s bohatou kulturní historií i současností dosud chybělo.

Motorem vaší
restaurace je srdce

S láskou pijeme dobré pivo, jíme chutné jídlo, a to vše pro vás s vášní vaříme. Naše posádka má kromě nadšení a pracovitosti i další předpoklady pro to, aby se z eMBe pivovaru stala vaše oblíbená zastávka. Propojili jsme zkušené kuchaře, šikovného sládka, zaškolili příjemnou obsluhu a to vše zasadili do citlivě obnoveného prostoru s neokoukaným designem. Věříme, že se do prostředí, které jsme pro vás vytvořili, budete rádi vracet.

Náš příběh

Gastronomickou jízdu pro vaše chuťové pohárky naplánoval Luděk Novotný.

Svou profesionální kariéru začal v pražském hotelu Alcron. V roce 1992 nastartoval proslulý Golem catering s kterým objel doslova celý svět. Mimo jiné podával své speciality hostům na světové výstavě Expo v Hannoveru a na českých výstavách v Abu Dhabí a v Dubaji. Při domácích cestách pokrmy z jeho kuchyně jedli američtí prezidenti a britská královna. V roce 2010 úspěšnou firmu prodal a na chvíli zaparkoval ve Sportovní stáji Golem, kde se věnoval chovu koní. Zde si uvědomil, že i vzít zpátečku může znamenat posun. Motor ani nestihl vychladnout a již začal snít o dalším směru svých cest. O vlastním minipivovaru s restaurací. V roce 2017 ho okouzlila rozpadající se barokní sladovna, později továrna Günsburg, v Mladé Boleslavi. Znovu nažhavil motor, přízemí objektu během roku 2018 zrekonstruoval a v roce 2019 pro vás otevřel eMBe pivovar.

Menu pro Vás vymýšlí a vaří šéf kuchař PETR PATOČKA. Další členové posádky jsou mladé naděje kuchařské rally  Dominik Rypl, Jakub Novák.

Pivo jako řemen pro vás vaří sládek Jakub Dušek.

 

Autorem interiéru je Barbora Mluvková a Ivana Dušičková ze studia Konceptual.
www.konceptual.cz

Grafickou identitu vytvořila Andreea Bora.
www.andreeabora.com